Hranice architektury : Dostupné bydlení

Zdroj
Alžběta Stodolová, Architekti bez hranic, z.s.
Vložil
Tisková zpráva
08.10.2019 17:40
Praha

David Mareš

Architekti bez hranic organizují veřejnou debatu na téma Dostupné bydlení. Večer je součástí cyklu Hranice architektury, který se týká přesahu architektury do běžného života.

Termín: úterý 15. října 2019

Místo konání: Skautský institut, Staroměstské nám. 1/4, 110 00 Staré Město
Začátek diskuze: 19:00
 hodin
Vstupné: zdarma

Hosté: Tomáš Samec (sociolog) a David Mareš (architekt)

Pořadatel: Architekti bez hranic, z.s.

Bydlení je jednou ze základních lidských potřeb. Kvůli nedostatku obecních bytů, neexistenci případných sociálních bytů, nárůstu krátkodobých pronájmů či spekulací a mnoha dalším vlivům se bydlení stává nedostupným pro širokou skupinu obyvatel. Jaké jsou jiné formy bydlení než vlastnické a nájemní? A čím do tohoto procesu může přispět architekt? O tom si budeme povídat na dalším diskusním večeru z cyklu Hranice architektury. Pozvání k debatě přijali architekt David Mareš a sociolog Tomáš Hoření Samec.
Diskusní večer je otevřen odborné i laické veřejnosti. Během večera bude prostor pro otázky z publika. Pozvání k diskusi přijali Tomáš Samec a David Mareš.
Sociolog Tomáš Hoření Samec působí na Sociologickém ústavu AV ČR v.v.i. Absolvoval doktorské studium sociologie na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a výzkumnou stáž na University of Vienna. Zaměřuje se na výzkum diskurzu o bydlení a na nové formy poskytování bydlení realizované veřejnými a kolektivními aktéry. Publikuje v mezinárodních časopisech, například Urban Studies, Journal of Cultural Economy a Housing, Theory and Society. Je editorem publikace Jak zajistit dostupné bydlení?, která je dostupná na webu dostupnebydleni.soc.cas.cz.
Architekt David Mareš je absolvent Fakulty architektury VUT v Brně. V roce 2003 založil společně s Michalem Fišerem atelier třiarchitekti, který od té doby společně vedou. Má za sebou projekty všech měřítek (od rekonstrukce bytu po urbanismus). Dlouhodobě propaguje myšlenku Baugrappe a usiluje o vznik prvního projektu tohoto typu v Praze.
Architekti bez hranic je nezisková organizace, která sdružuje architekty a designéry se zájmem o veřejný prostor. Cílem organizace je iniciovat a spolupodílet se na projektech pro znevýhodněné lidi, kultivování veřejného prostoru a posilování mezilidských vztahů. Architekti bez hranic stojí mi

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články