Za zbourání hotelu ve Špindlerově Mlýně padly dvě pokuty

Vložil
ČTK
11.02.2021 22:55
Špindlerův Mlýn

ADR

Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) – Firma spoluvlastněná miliardá- řem Markem Dospivou přišla o stavební povolení na úpravy hotelu Barbora v krkonošském Špindlerově Mlýně. Napsal to dnes server Deníku N, kterému to potvrdil starosta horského střediska Vladimír Staruch. Firmě Hotel Barbora - Špindlerův Mlýn stavební úřad podle serve- ru za zbourání hotelu také uložil dvě pokuty v řádu statisíců korun.


Podle stavebního povolení mělo jít o stavební úpravu hotelu, přístavbu a nástavbu. "Mohu potvrdit, že stavební povolení pozbylo platnosti a proti firmě bylo vedeno přestupkové řízení. Mělo jít o rekonstrukci, ale oni tu stavbu v podstatě celou zbourali," uvedl Staruch. K výši pokut se nechtěl vyjadřovat.

Pokuta podle serveru padla koncem loňska. "Rozhodně to nebyla symbolická pokuta, ale významná, kterou by běžná firma výrazně pocítila," cituje Deník N svůj zdroj.

Dospiva hotel Barbora z počátku 90. let minulého století koupil se svým známým, právníkem Danielem Kučerou za 34,9 milionu korun, píše server. Ještě předtím, v roce 2016 koupil Dospiva kousek nad hotelem chatu a postupně ji přebudoval na třípatrový apartmánový dům.

Hotel šel k zemi v roce 2018. "Barbora se mi prostě nelíbila. Tak jsem se rozhodl, že ji koupím a předělám s nejlepšími architekty. Uvažuji nad tím, jak by měl Špindl vypadat za deset let. Nastavuju laťku a směr," řekl v tom roce Dospiva časopisu Forbes. Na místě hotelu má podle Deníku N vzniknout čtyřpatrová chata s podzemními garážemi, která má být zhruba o dva metry nižší než původní budova. Uvnitř je plánováno 20 apartmánů, recepce a malý bufet.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Laťka a směr
Vích
12.02.21 12:02
zobrazit všechny komentáře