Olověný Dušan 2024 - pozvánka na vyhlášení

31. ročník soutěže studentů FA ČVUT

Source
Spolek posluchačů architektury
Publisher
Tisková zpráva
07.03.2024 12:45
Czech Republic

Prague

Dejvice

Anna Svobodová
Ivan Jarina
Barbora Šimonová

Letošní 31. ročník Olověného Dušana je tady! Srdečně vás zveme na slavnostní vyhlášení, které proběhne na Fakultě architektury. Zveme vás také na pivo, limo i občerstvení. Těšit se můžete na after party, výstavu nominovaných a vítězných prací. Přenos bude streamovaný.

Program večera:
18:45 - otevření sálu
19:00 - začátek vyhlášení
22:00 - koncert The Last Safety Match, DJ FIKRET
23:45 - /Prostoru_/ DJ Snöflinga, DJ Suboof

Architektura - nominace projekty:
Mária Kačalová, Jan Kříž
Sabina Ježková


Klára Kučerová
Jakub Marek
Eliška Cibulková
Michal Svoboda
Petra Deáková, Ester Vaňová, Jakub Lampa
Josefína Jandáková
Anna Reidlová

Architektura - nominace ateliéry:
Valouch – Stibral
Kuzemenský
Císler – Pazdera
Zmek – Krýzl – Novotný


Salzmann, Bečvářová, Pozdech
Cikán

Architektura - porota:
Tereza Rapsová, zakladatelka ateliéru krajinářské architektury YYYY. Ateliér se věnuje hlubším rešerším, které otiskává v aktuální formě do návrhů a následné projekční práci převádění těchto principů do praxe. Vznikají tak jedinečné kompozice založené na duchu místa, potenciálně přirozené vegetaci, interpretaci okolní krajiny a možnosti ji chápat v jiných souvislostech než jen jako něco okrajového. Vzniklé návrhy jsou obyčejně mnohovrstevnaté, lokální, neopakovatelné a přesto jednoduché a snadno čitelné. Studovala Zahradnickou fakultu v Lednici na Moravě obor Zahradní a krajinářská architektura a obor Prostorové plánování v holandském Wageningen. Působila v ateliéru Keller und Damm v Mnichově (dnes UNIOLA), v ateliéru Štěpánky Šmídové (dnes L&SCAPE) a v atelieru Flera v Praze.
Jakub Mareš stojí v čele plzeňského Ateliéru k světu, který spojuje mladé architekty, stavaře, designéry a další kreativní tvůrce v jeden tým pod jednou střechou. Je také zakladatelem neziskové organizace k světu, která již po mnoho let pořádá festival Náplavka k světu, plzeňskou verzi PechaKucha Night a mnoho dalších projektů pojících se převážně s veřejným prostorem. Největší inspiraci hledá v severských zemích, kam se také často a rád vydává.
Anna Svobodová započala svá studia na Fakultě umění a architektury na Technické univerzitě v Liberci, posléze absolvovala jeden semestr na FA ČVUT a svá studia architektury ukončila na Akademii výtvarných umění v Praze, kde po vlastním studiu též působila v roli asistenta na Škole architektury Miroslava Šika. Další pedagogickou zkušenost pak nabrala na Technické univerzitě v Mnichově, kde vedla spolu s Ondřejem Blahou hostující ateliér v rámci hostujícího ateliéru pod vedením Reem Almannai a Floriana Fischera. Spolu s Ondřejem Blahou se též věnuje vlastní architektonické praxi pod jménem svobodova blaha.
Ivan Jarina narodený 1965 v Žiline, absolvent Fakulty architektúry SVŠT v Bratislave (1989). V roku 1992 absolvoval študijný pobyt v Paríži a v Charlesvilles-Meziéres. V roku 1996 si založil vlastný ateliér: Ateliér VAN JARINA, ktorý sa zameriava na architektonickú tvorbu a dizajn s dôrazom na nadčasový výtvarný výraz v duchu slow dizajnu a humánny a ekologický aspekt architektúry. Ateliér sídli v centre Bratislavy na ul. Čajakovej 15. Natrvalo spolupracuje s 5 architektmi a s vyše 20 odborníkmi externe. Zabezpečuje projekty vo všetkých stupňoch schvaľovacích procesov (AŠ, ÚR, SP, RP), vrátane inžinierskej činnosti a autorského dozoru.
Barbora Šimonová studovala na Fakultě architektury VUT v Brně, na Škole architektury Emila Přikryla a v Ateliéru nových médií Anny Daučíkové na Akademii výtvarných umění v Praze. Od roku 2013 působí v autorské dvojici s Markétou Mráčkovou, s níž v roce 2016 založila kulturní družstvo cosa.cz s cílem zastřešit různorodé aktivity v oblasti architektury, výtvarného umění, literatury a filmu. V roce 2014 vydaly knihu Legenda o sídlišti a o dva roky později překlad povídek Gottfrieda Müllera Melancholie a dobrodružnost stavění: 25 zapomenutých staveb a v roce 2021 knihu Ahoj sestro, vítej v Číně. Od roku 2016 natáčejí dokumenty o architektuře 80. let, které lze shlédnout na webovém archivu cosa.tv. Od roku 2020 působí společně s Markétou jako asistentky Romana Brychty v ateliéru Architektura 4 na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze.

Design - nominace projekty:
Kateřina Kosařová
Kryštof Krechler
Vojtěch Vydržel
Marcela Dvořáková
Iva Kopecká
Martin Boukal
Matěj Duchaj
Markéta Dvořáková
Petr Brancusky
Diana Brablcová
Alžběta Prosová
Michala Říhová

Design - nominace ateliéry:
Šulc
Fišer/Nezpěváková
Karel

Design - porota:

Jakub Pollág je zakladatelem společnosti zeitgeist.limited, která se specializuje na zakázkovou výrobu prémiových produktů, a je spoluzakladatelem designového studia deFORM. Práce Pollága se vyznačuje unikátním spojením moderních technológii, maximalistického využití materiálů a závazku k vysoké kvalitě řemeslného zpracování. Jeho přístup k designu je charakteristický důrazem na technické spracováni, udržitelnost a jedinečnost. Tvůrčí přínos Pollága byl oceněn mnoha prestižními cenami, mezi které patří Czech Grand Design, German Design Award a Slovenská Národní cena za design.
Markéta Kratochvílová se věnuje skulpturalnímu pojetí šperku na pomezí volné tvorby, současné módy a globální digitalní kultury pod značkou Bold studio. Originalní rozpoznatelná estetika a nové polohy využití jejích produktů jsou ceněny insidery i mainstreamovým publikem po celém světě. Studovala v ateliéru K.O.V. na UMPRUM, je držitelkou dvou cen Czech Grand Design v kategorii Objev roku a Designér šperku roku. Její tvorba je součástí sbírek Umělecko průmyslového muzea v Praze, Moravské Galerie v Brně, Muzea skla a bižuterie v Jablonci nebo holandské Galerie Marzee.
Ihor Sabadosh je český designér ukrajinského původu, který působí ve tvůrčím duu se Sárou Matysovou ve Studiu IHOR a pod značkou IHOR. Design studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze a na české designerské scéně se etabloval díky spolupráci s tradičními i progresivními českými výrobci, za které bylo Studio IHOR několikrát oceněno. Ve své práci se věnuje návrhu běžných předmětů s důrazem na materiály, výrobní proces, sochařský výraz a udržitelné principy produkce. Jeho sociální přínos a pozitivní vliv na okolí se odrážejí v tvůrčích spolupracích s výrobci a tvůrci různých kreativních odvětví.

Více informací >
0 comments
add comment

Related articles