Singularch: Atelier Fanelsa (DE) | Malý Chmel (CZ)

Source
Čerstvé Ovocie, Bratislava
Publisher
Tisková zpráva
19.05.2021 07:40
Lectures

Slovakia

Bratislava

Malý Chmel

Čerstvé Ovocie a Archtung Vás srdečne pozývajú na "prvú" offline prednášku v roku 2021. Podujatie je súčasťou projektu SINGULARCH – série neformálnych stretnutí pri mladej a kvalitnej architektúre. Prednášky a diskusie, ktoré predstavujú jedinečné postupy a projekty od lokálnych a zahraničných ateliérov. V stredu 19.05.2021 sa stretneme v píjemnej atmosfére v Novej Cvernovke s dvoma zahraničnými ateliérmi. Svoju tvorbu predstavia architekti Malý Chmel (CZ) a Atelier Fanelsa (DE). Prednášky sa budú dať pozrieť aj neskôr zo záznamu.
Kapacita priestoru je limitovaná, preto je potrebná registrácia. Prednášky ateliérov Malý Chmel (CZ) a Atelier Fanelsa (DE) prebehnú na základe aktuálnych hygienických opatrení v priestore Novej Cvernovky. Vstup je voľný, povinné je však preukázanie negatívneho testu pri vchode. Pri vstupe na kultúrne podujatia je potrebný negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín alebo negatívny antigénový test nie starší ako 24 hodín. Test si môžete spraviť aj v neďalekej MOM. Online registrácia zde.

SINGULARCH 2020/21
19.05.2021 / Nová Nová Cvernovka, Račianska 78, Bratislava
19:00 | Malý Chmel (České Budějovice, CZ)
20:00 | Atelier Fanelsa (Berlin, DE)

Atelier Fanelsa
Medzinárodný tím architektov so sídlom v Berlíne a Gerswalde (Brandenburg). Špecifickou črtou ateliéru FANELSA je skúmanie súčasných foriem práce, života a spolužitia najmä na vidieku, perifériách, ale aj v meste.
Súčasne realizujú súkromné projekty, verejné budovy, výstavy a workshopy. V rámci týchto formátov je ich hlavným cieľom vyvíjať inovatívne a kvalitatívne odpovede na otázky týkajúce sa podmienok súčasnej spoločnosti.
Ateliér Fanelsa založil Niklas Fanelsa (1985) v roku 2016, študoval architektúru na RWTH Aachen University a Tokyo Institute of Technology. Po štúdiách pracoval v renomovanom ateliéri De Vylder Vinck Taillieu v Gente a v Thomas Baecker Bettina Kraus Architekten v Berlíne.
Niklas bol taktiež pedagogickým a výskumným spolupracovníkom na RWTH Aachen University, BTU Cottbus-Senftenberg a predsedom pre dizajn a bývanie na Bauhaus-Universität Weimar. V rokoch 2019/20 je rozvíjajúcim sa kurátorom v Kanadskom centre pre architektúru v Montreale a aktuálne bude otvárať výstavu Village Commons, v rámci Trouble in Paradise v Poľskom pavilóne La Biennale di Venezia 21.

Malý Chmel
Mladý napredujúci ateliér oficiálne založili v roku 2016 počas prác na prvom vybudovanom projekte - prístavbe školy v Nezamysliciach traja zakladajúci spoločníci; Miroslav Malý (* 1987), Míra Chmel (*1992) a Zdenek Chmel (*1986). Ich spolupráca začala skôr, už počas štúdií. Sídlili v dvoch mestách v Českej republike - Budejovice a Olomouc, no postupom času sa ateliér rozšíril do Prahy a Brna.
„Ak chcete urobiť niečo dobré, niečo autentické, vyžaduje to čas a úsilie. Spolupracovali sme spolu od roku 2009, ale ateliér sme oficiálne založili v roku 2016. Pre nás bolo takmer pravidlom to, že keď sme chceli vyprodukovať naozaj kvalitný projekt , strácali sme mnoho v oblasti peňazí a času.“
Svojou tvorbou získali v architektonických súťažiach množstvo úspešných umiestnení, za prístavbu základnej školy v Nezamyslicích získali Cenu Rudolfa Eitelbergera 2019, v súčasnosti rezonujú ako čerství víťazi prestížnej súťaži na rekonštrukciu Centrum současného umění a architektury (2021) a taktiež ako víťazi v súťaži Bytový dům 4 Dvory v Českých Budějoviciach (2021).
0 comments
add comment

Related articles