Podlahy kolekcí Kährs Lux a Lumen pracují se světlem i prostorem

Publisher
Tisková zpráva
12.12.2022 15:30
Kratochvíl parket profi, s.r.o.

Trendem současnosti jsou interiéry plné přirozeného světla. Nejen sluneční paprsky však mohou na klasické lakované podlaze vytvářet lesklé odrazy a zkreslovat tak vnímání její barvy a vzhledu. Proto výrobce švédských dřevěných podlah Kährs vyvinul speciální ultra matný lak, který dopadající světelné paprsky neodráží, ale naopak je efektivně pohlcuje. Nechává tak vyniknout krásu barevného odstínu a přirozeného vzhledu podlahy, jako je tomu např. u kolekce třívrstvých dřevěných krytin Kährs Lux a Lumen. Ty díky nereflexnímu ultra matnému laku působí dojmem, že jsou vyrobeny z neošetřeného, surového dřeva.

 

Kromě tohoto efektu jsou kolekce Lux a Lumen speciální i z dalšího důvodu, jeden dekor byl vyroben s různým počtem lamel - kolekce Lux je 1-lamelová, kolekce Lumen dvou a tří lamelová. V různě velikých prostorech, kde potřebujete pracovat s odlišnými formáty krytiny, tak nemusíte rezignovat na designový požadavek jednoho dekoru, protože krytiny Lux a Lumen vám to umožní. „Obecně řečeno, velký formát vynikne ve větším prostoru, zatímco 3-lamely v obrovské místnosti mohou na někoho působit roztříštěně, místnost rozdrobit. A naopak, když položíte  do malého pokoje 1-lamely, tedy velká prkna, tak se prostor opticky zmenší. Samozřejmě je to otázka osobního vkusu. Proto je výhodou kolekcí Lux a Lumen, že nabízejí jeden dekor ve třech formátech, takže zákazník může zvolit provedení, které nejlépe vyhovuje jeho optickému vnímání,“ shrnul výhody kolekcí Lux a Lumen Milan Mrkáček, vedoucí regionálního prodeje společnosti Kratochvíl parket profi.

Ultra matný lak švédského výrobce Kährs v sobě navíc úspěšně zkombinoval výhody snadné údržby lakovaných podlah s výhodami přirozeného vzhledu olejovaných krytin, který je velmi populární, ale někteří zákazníci se obávají náročnosti údržby olejovaných krytin. I když povrchová úprava v ultra matném laku vyvolává dojem, že je podlaha vyrobena ze surového dřeva, na povrchu se přitom nachází silná, avšak neviditelná vrstva laku, která chrání podlahu před opotřebením a otěrem. Ačkoli tedy povrch vypadá jako neošetřený, je na dotek i při chůzi příjemný, trvanlivý a snadno udržovatelný.

Stejně barevné dekory ve dvou provedeních kolekcí Lux a Lumen

Obě kolekce Lux a Lumen jsou dostupné od mléčně bílých tónů až po kouřové a tmavě hnědé odstíny, z hlediska struktury to nejsou úplně čisté dekory, spíše střední proud. Jedno lamelová kolekce Lux sestává z 8 dubových a 2 jasanových dekorů. Všechny podlahy této kolekce se vyznačují mikro zkosenými hranami, které zdůrazňují jednotlivé lamely, a jsou kartáčované, což je technika, kdy jsou měkké části dřeva mezi tvrdými letokruhy vykartáčovány, čímž se struktura dřeva v podlaze zvýrazní. Krytiny z vzácného, téměř nedostatkového jasanového dřeva patří díky bílému moření k těm nejsvětlejším v rámci kolekce Lux.

Kolekce Lumen kopíruje všech osm dubových dekorů řady Lux ve dvou, nebo tří lamelovém provedení, nemá jen jasanové dekory. Díky tomu je možné obě kolekce položit v jednom prostoru v závislosti na jeho velikosti a vytvořit jednolitou plochu: 1-lamelové provedení kolekce Lux v rozlehlejších místnostech, které nechají téměř dvou a půl metrová prkna vyniknout (rozměr lamely 2420 x 187 x 15 mm), a drobnější 3-lamely z kolekce Lumen v menším pokoji.
0 comments
add comment

Related articles