Ganko: Specific Objects - přednáška v Galerii VI PER

In Focus: Milano

Source
Galerie VI PER
Publisher
Tisková zpráva
07.09.2024 19:10
Lectures

Czech Republic

Prague

Karlín

Guido Tesio
Nicolà Munaretto
ganko

Ganko chápe architektonický projekt jako tvůrčí vyjednávání mezi přáními a možnostmi. V rámci daných materiálních a kulturních omezení se kancelář pozitivně angažuje v nejrůznějších projektech, od institucionálních zakázek až po nejbanálnější oblasti architektonické produkce. Ganko je bez nadsázky moderní a usiluje o architekturu, která je stejně tak jednoduchá a přesná ve své přítomnosti jako mnohotvárná a otevřená ve své zkušenosti.

Ganko je architektonické studio, které v roce 2017 založili Nicolà Munaretto a Guido Tesio po předchozích zkušenostech v Bruselu, Lausanne, Pekingu a Basileji. V posledních letech se etablovalo jako jedna z nejzajímavějších studií na italské scéně a získalo prestižní ocenění v mnoha veřejných i soukromých mezinárodních soutěžích. V nedávné době získali druhou cenu v soutěži na nový sál v Tivoli, druhou cenu v soutěži na rozšíření Museo del Novecento v Miláně, pátou cenu v soutěži na nové laboratoře Teatro alla Scala v Miláně, první cenu v soutěži na dvě náměstí a nové občanské centrum v Bergamu a první cenu v soutěži na nový sál v Brescii. Souběžně se svou odbornou činností se ganko aktivně podílí na výzkumu a výuce; v Itálii na milánské Polytechnice a ve Švýcarsku na Akademii architektury v Mendrisiu. https://ganko.it/

Nicolà Munaretto (Bergamo, 1984) vystudoval milánskou Polytechniku. Před založením Ganko pracoval jako architekt pro Studio Bertasa (Bergamo), Onsitestudio (Milán) a AL30 Architectes (Lausanne). Souběžně se svou profesionální praxí je v současné době asistentem na Polytechnice v Miláně.

Guido Tesio (Milán, 1984) vystudoval milánskou Polytechniku. Před založením Ganko pracoval jako architekt pro Baukuh (Milán), OFFICE Kersten Geers David Van Severen (Brusel), ZAO/standardarchitecture (Peking) a Christ & Gantenbein (Basilej). V současné době je doktorandem na Akademii architektury v Mendrisiu a asistentem na Polytechnice v Miláně.

Kurátor cyklu: Miroslav Pazdera.

Projekt vznikl za finanční podpory Státního fondu kultury ČR.
0 comments
add comment

Related articles