Architektura na ČVUT uspěla v mezinárodním srovnání

Zdroj
Kateřina Rottová, FA ČVUT
Vložil
Tisková zpráva
27.03.2023 08:40
Praha

Dejvice

Výuka architektury na ČVUT se umístila v univerzitním žebříčku QS Rankings. V kategorii Architektura a vystavěné prostředí sdílí pražská technika místo s brněnským VUT.
QS World University Rankings je celosvětově nejoblíbenějším zdrojem pro výběr studia. Spolu s Šanghajským žebříčkem a Times Higher Education je považován za nejprestižnější mezinárodní hodnocení. V první desítce se drží univerzity, se kterými Fakulta architektury ČVUT dlouhodobě spolupracuje – TU Delft, ETH Zurich nebo Politecnico di Milano.
Architektura na ČVUT, zahrnující výuku na Fakultě architektury a Fakultě stavební, se v QS Rankingu objevila naposledy v roce 2017. Návrat mezi 240 nejlepších architektonických škol je tak prvním úspěchem nového vedení fakulty, které chce školu dále rozvíjet směrem k mezinárodní spolupráci, internacionalizaci i spojováním výuky s praxí.
„Jsme spolu s VUT v dobré společnosti nejlepších škol architektury na světě a budeme pracovat na tom, abychom se dostali mezi prvních 50. Musíme posílit naši reputaci v české i zahraniční akademické a profesní komunitě a věnovat se oblasti publikační a citační. Bude to výzva, ale věřím, že jsme na dobré cestě,“ říká děkan FA ČVUT Dalibor Hlaváček.
Žebříček zpracovává od roku 2004 poradenská společnost QS. Hodnotí se na základě kritérií jako akademická pověst, pověst u zaměstnavatelů, počet citací, zahraničních pracovníků, pracovnic a studujících.
Odkaz na stránky QS World University Rankings, výsledky v kategorii Architektura a vystavěné prostředí.
0 komentářů
přidat komentář

Související články