Pelhřimovskou architektonickou soutěž vyhrálo pražské Studio Boele

ČTK
11.11.2022 18:55
Pelhřimov

Boele architekti

Pelhřimov – Architektonickou soutěž na stavbu nového Sporthotelu a opláštění sousedního zimního stadionu v Pelhřimově vyhrálo pražské Studio Boele a autoři Pavel Fajfr, Petr Šuma a Dara Vitudanish. Porota vybírala ze sedmi návrhů. Byla to první architektonická soutěž, kterou město zorganizovalo. Návrhy si bude moci ve středu prohlédnout veřejnost. ČTK o tom dnes za pelhřimovskou radnici informovala Andrea Unterfrancová.

"Hlavním cílem je zajistit potřebný komfort nejen pro občany města, ale také podpořit rozvoj turismu a zároveň zvýšit atraktivitu sportu v Pelhřimově,” řekl k soutěži starosta Pelhřimova Ladislav Med (ODS), který byl místopředsedou soutěžní poroty.

Vítězný návrh počítá s hotelem na místě objektu stavěného asi před 50 lety jako hotel, který nyní slouží jako ubytovna.

Hotel v návrhu je prodloužený na rozměry zimního stadionu, takže je celý objekt kompaktnější. Vstupní část stadionu je v návrhu doplněná ochozem. "Závěrečná doporučení poroty pro dopracování vítězného návrhu dávají tušit, že může na základě výsledků soutěže vzniknout kvalitní stavba, která bude dobře sloužit všem, jimž je určena, včetně provozovatele,” řekl předseda poroty, architekt Radek Kolařík.

Na druhém místě se umístil tým Studený architekti, porota ocenila jeho pragmatický přístup a nízkou nákladnost. Na třetím místě se umístil tým ateliéru DESTYL z Prahy, kde porotu zaujal nejvíce přístup k energetickému řešení budovy.

Veřejné představení návrhů bude 16. listopadu v 16:00 v pelhřimovském kulturním domě Máj. Na ceny a odměny v soutěži město vyhradilo 1,2 milionu korun.

Ubytovací kapacity ve městě chybí, řekl už dřív místostarosta Zdeněk Jaroš (TOP 09). Město proto nechalo před časem zpracovat malou studii, která při modernizaci Sporthotelu pracovala s variantami rekonstrukce nebo zbořením a výstavbou nového objektu. Náklady byly odhadovány přibližně na 70 milionů korun. Účastníci architektonické soutěže volili ve svých návrzích demolici a stavbu nového hotelu.