Centrální stavební úřad v Brně eviduje v první den otevření 18 podání

Vložil
ČTK
02.07.2024 16:15
Brno

Brno – Za první den fungování nového centrálního stavebního úřadu v Brně a spuštění systému digitálního stavebního řízení evidují brněnští úředníci 18 podání. Pět žadatelů přišlo osobně na podatelnu. Navzdory počátečním komplikacím s při- hlášením do systému byl první den klidný, řekl dnes ČTK mluvčí brněnského magistrátu Filip Poňuchálek. Sjednocení stavebních úřadů z městských částí pod jeden ovlivnilo také krajský úřad, jenž se stal odvolacím pro Brno.

Centrální úřad otevřel v brněnské Orlí ulici v pondělí, tedy ve stejný den, kdy začal platit nový stavební zákon a s ním spojená digitalizace stavebního řízení. Ráno se úředníkům do informačního systému stavebního řízení přihlásit nepodařilo, což si vysvětlovali jeho přetížením. "Od včerejšího (pondělního) brzkého odpoledne již systém běží. Úřad osobně navštívilo přibližně 40 občanů a evidujeme asi 100 telefonátů s žadateli. První den by klidný, zaměstnanci začali pracovat na agendě dovezené z městských částí, konaly se první porady a ladil se chod úřadu," sdělil Poňuchálek.

Stavební úřad má 150 funkčních míst. Z nich jsou plně obsazeny všechny manažerské a administrativní pozice. Ostatní, například stavební referenti nebo technici, jsou zajištěni z 80 procent.

K 1. lednu vznikl s ohledem na sjednocení brněnských úřadů odbor krajský stavební úřad. Dohromady tam bude pracovat 75 lidí. "K 1. červenci je 28 obsazených pracovních míst. S dalšími uchazeči jednáme o nástupu do pracovního poměru v dalších termínech a opakovaně vyhlašujeme výběrová řízení," sdělila za hejtmanství Martina Žídková. Kraj také musel najít nové prostory a od pondělí působí krajský stavební úřad v Triniti Office Center v Trnité ulici. Měsíční náklady na pronájem kancelářských prostor se pohybují okolo půl milionu korun.
0 komentářů
přidat komentář

Související články