Opomíjený architektonický prvek měst a obcí – veřejné LED osvětlení

Vložil
Tisková zpráva
15.03.2023 21:40
Pouliční nebo veřejné osvětlení je mnohdy bráno jako pouhá nutnost, funkční prvek. Časy dokonale zdobně tvarovaných pouličních luceren, které plnily funkci estetickou stejně jako osvětlovací, jsou sice opravdu pryč, přesto moderní LED svítidla dokáží uspokojit nejenom vysoké nároky na puristický design a dynamický tvar, ale především na úsporný a ekonomický provoz.

osvetleni-4
 
Mnoho měst, obcí nebo městských částí v souladu s všeobecným trendem roste, rozvíjí se a modernizuje. S tím souvisí i nutnost výměny stávajícího – energeticky, servisně a nákladově velmi náročného veřejného osvětlení se sodíkovými výbojkami. Moderní, ekonomickou, a hlavně provozně daleko úspornější alternativou je LED osvětlení s vysokým měrným výkonem, nízkou spotřebou elektrické energie a vysoce rovnoměrným světlem. K tomu je výměna LED osvětlení na stávajících sloupech veřejného osvětlení velmi snadná na montáž a probíhá 1:1, bez použití nástrojů díky pouzdru a zásuvné svorkovnici. Obcím a městům tak šetří další náklady.


Jako náhrady za běžné sodíkové výbojky spolehlivě poslouží svítidla LEDVANCE STREETLIGHT AREA, které se nabízí v několika variantách podle příkonu a barvy světla. Nejúspornější je verze s příkonem 35 W. Vzhledem k vývoji v oblasti veřejného osvětlení, kdy je snaha se barvou světla přiblížit k původním sodíkovým výbojkám, se doporučuje použít svítidla s teplotou chromatičnosti 3000 K, což je teplé bílé světlo. LED svítidla se montují na stávající sloupy veřejného osvětlení výměnou za stará výbojková svítidla tzv. kus za kus. Mají vysoký měrný výkon 135 lm/W, dlouhou životnost (až 70 000 hodin) a záruku 5 let. Podstatným benefitem je také možnost přesného nastavení úhlu svítidla díky integrovanému kloubu.

0 komentářů
přidat komentář

Související články