Tvar skla krbové vložky jako důležitý prvek v designu interiéru

Vložil
Tisková zpráva
10.11.2023 10:00
ROMOTOP spol. s r.o.

Krby nejenže přinášejí do našich domovů teplo, ale také styl a eleganci. Stávají se estetickým prvkem v našem interiéru, který může buď ladit s okolním designem, nebo naopak dominovat prostoru. Krbové vložky, jako srdce každého krbu, mohou přidat charakter domovu a stát se vizuálním středem obytného prostoru. Když vybíráte krbovou vložku, myslete na celkovou estetiku a na to, jaký dojem chcete vytvořit. Nabízí se tedy otázka, jak si vybrat tu pravou? Zvažte nejen praktické aspekty, ale také například tvar skla. Věděli jste, že krb může dokonce vizuálně rozdělit velký prostor anebo se stát přechodem mezi dvěma místnostmi? Český výrobce ROMOTOP nabízí krbové vložky s mimo- řádnou kvalitou zpracování a technické vyspělosti. Pro větší přehlednost jsou rozděleny do tří řad. První s názvem IMPRESSION zaujmou na první pohled, disponují velmi poutavým designem i velkým prostorem pro nerušené pozorování ohně. Řada DYNAMIC je ideální pro ty, kteří topí každý den a chtějí výkon, na který se dá vždy spolehnout. I u krbových vložek lze vyvážit cenu a výkon se zachováním kvality, stačí se podívat na řadu HEAT. V každé kategorii lze vybírat z několika tvarů skel - dvířek.

Krbové vložky s rovným sklem

Moderní minimalistické interiéry si žádají jednoduché a čisté linie. Rovné sklo je umístěno rovnoběžně s přední stranou topeniště (spalovací komory), což vytváří elegantní a moderní dojem. Krb se stává nenápadnou součástí celkového prostoru, dodává mu sofistikovaný a čistý vzhled. Vyrábějí se nejčastěji obdélníkové na šířku nebo na výšku, ale i čtvercového formátu. U rovných krbových vložek se kvůli omezení přenosu tepla u velkých formátů skel často používá dvojsklo nebo trojsklo s jemnou vrstvou kovu.

Krbové vložky s rohovým sklem

Představují ideální volbou pro domácnosti, které hledají netradiční a moderní řešení. Rohové sklo umožňuje pohled na oheň ze dvou různých stran, čímž vytváří jedinečný vizuální zážitek. Navíc jsou velmi variabilní a lze je snadno integrovat do interiéru. Nabízejí použití pro tradiční styl až po zejména moderní a minimalistické designy staveb krbů. Zajímavostí je, že díky své konstrukci a umístění v rohu místnosti dokáží efektivně rozprostřít teplo po celém prostoru. Proporce existují buď ve tvaru krychle nebo naopak kvádru, tedy s rozdílnou šířkou skel. Jejich sklo je umístěno vždy na dvou přilehlých stranách, a to pod úhlem 90°. Mohou být tzv. levé nebo pravé, což je určeno směrem, do kterého se otevírají jejich dvířka.

Třístranné krbové vložky tvaru C nebo U

Unikátní možnost, jak se kochat plameny z více úhlů. Skvělé pro luxusní interiéry s čistými liniemi a módními prvky, které dodávají krbu neotřelý vzhled. Skla jsou sestavena do tvaru písmene C, vždy dvě stejné kratší strany a delší čelní. Krbové vložky tvaru U mají narozdíl od těch předchozích čelní sklo kratší a dvě dlouhá boční skla. Z této podobnosti vychází přirovnání k písmenu U. Vyjadřují synonymum pro eleganci, skvěle se vyjímají v prostředí, kde dominují luxusní materiály a moderní prvky.

Průhledové krbové vložky

Otevřený design, kde je oheň viditelný z obou stran. Perfektní volba pro vzdušné prostory nebo loftové apartmány. Průhledové krbové vložky zastupují jedinečnou otevřenost. Skla jsou umístěna naproti sobě (každé na jedné straně topeniště), umožňují pohled na oheň z různých stran místnosti. To vytváří atmosféru spojující interiér s ohněm. Další možností je využít krbovou vložku jako předěl velké místnosti na dva prostory. Samotná stavba krbu se stane dělící stěnou. Toto konstrukční řešení zaznamenalo v posledních letech značný nárůst popularity. Designový prvek průhledného prosklení zaujal architekty i designéry.

Krbová vložka se ve většině případů stane neodmyslitelným centrem pozornosti domova. Různé tvary skla krbových vložek reprezentují rozličné charaktery, které lze harmonicky zakomponovat do celkového stylu interiéru. Výběr jejich typu je současně volbou atmosféry, kterou chcete v domově vytvořit. Bez ohledu na to, zda dáváte přednost modernismu v podobě minimalismu, rustikální útulnosti, či sofistikovanému luxusu, bude tvar skla hrát důležitou roli při formování interiérů.
0 komentářů
přidat komentář

Související články